Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia usług, personalizacji reklam lub analizy wejść. Przeglądając stronę zgadzasz się z tym.

Jak zrobić breloczek na szydełku?

15.03.2023 16:01

Znając podstawy w szydełkowaniu, nawet osoby początkujące są w stanie zrobić wiele przedmiotów na szydełku, jak na przykład makatka, maskotka czy breloczek. Ten ostatni jest o tyle ciekawą opcją, że może przyjmować najróżniejsze formy i wiele rzeczy może posłużyć nam za inspirację.

Prosty brelok do kluczy

Breloczek na szydełku robi się dość szybko, ponieważ jest to z reguły nieduży obiekt. Dla osób rozpoczynających przygodę z szydełkowaniem będzie on o tyle łatwy, że bez trudu będzie można zaplanować rządki i każdy ruch po kolei. Ciekawą i prostą formą na początek niewątpliwie okaże się płaski brelok szydełkowy. Wykonanie dwuwymiarowego kształtu nie przysporzy wielu trudności, a wykorzystanie ciekawego motywu i kolorowych włóczek sprawi, że efekt będzie imponujący.

Inspiracje do szydełkowych breloczków

Częstym motywem, którym są inspirowane breloczki na szydełku, są zwierzęta. Jest to wdzięczny temat, gdzie mamy wiele charakterystycznych motywów. Głowa różowej świnki lub zielonej żaby to świetny pomysł na płaski brelok do kluczy. Można wykorzystać też motywy kwiatowe czy komiksowe. Im bardziej wyróżniający się obiekt o konkretnych kształtach i kolorach, tym łatwiej będzie go zrobić na szydełku. Nie należy jednak poprzestawać na ogranych schematach i warto puścić wodzę fantazji, bo motywem pięknego breloczka może okazać się każdy przedmiot, jak but, traktor, czy wąsy męża.

Brelok w formie maskotki

Breloczek do kluczy zrobiony na szydełku może być też trochę większy i stworzony na wzór maskotki. Będzie on wtedy zrobiony dokładnie jak maskotka, czyli każdy element będziemy szydełkować osobno. Tutaj jednak należy pamiętać, że włóczka nie powinna być za gruba, a szydełko oczywiście musi być do niej dopasowane. Rozmiar nitki będzie wpływał w pewnym stopniu na wielkość naszego dzieła, a jeśli ma się ono zmieścić w torebce z dopiętymi kluczami, to musi być odpowiednio małe.

Połącz różne kolory!

Niezależnie czy płaskie, czy przestrzenne, szydełkowe breloczki mają swój niepowtarzalny urok, który możemy podbić dobrze dobranymi kolorami. Wykorzystanie co najmniej dwóch sprawi, że nasza ozdoba będzie ciekawsza. Nie muszą być to spektakularne połączenia, już odrobinka czarnej włóczki, którą zrobimy oczka na różowym kółku z uszami, sprawi, że nasz brelok będzie przypominał uroczą świnkę. To samo tyczy się breloków-maskotek, które również zyskują na łączeniu różnych włóczek. Należy jednak pamiętać, by różnicować kolory, a nie grubości nitki, by nie utrudnić sobie zadania.

Ozdoby z włóczki

Breloczek do kluczy zrobiony na szydełku to niewątpliwie modny gadżet i świetna ozdoba. Wykonanie go nie zajmuje dużo czasu, a zdecydowanie daje dużo satysfakcji – w trakcie pracy, jak i potem przy otwieraniu kluczami drzwi do domu czy auta. Własnoręcznie wykonane breloczki na szydełku mogą przyjąć różne kształty zależne jedynie od naszej fantazji. Wybierając odpowiednie wyposażenie do pracy na szydełku, warto zajrzeć na naszą stronę, gdzie znajdziecie bogaty asortyment do szydełkowania i nie tylko.