Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia usług, personalizacji reklam lub analizy wejść. Przeglądając stronę zgadzasz się z tym.

Jak zrobić łapacz snów?

20.12.2022 15:45

Odpowiednie udekorowanie domu to gwarancja uzyskania przytulnej i miłej dla oka przestrzeni, w której chce się przebywać i do której chce się wracać (nie tylko w przypadku domowników, ale także gości). Nie mniej nie jest to ani prosta, ani tania sprawa. Nie musisz jednak koniecznie kupować drogich, gotowych i mało oryginalnych ozdób – możesz postawić na te wykonane samodzielnie! Nie masz pomysłu? A może potrzebujesz inspiracji? Na szczęście mamy dla ciebie coś specjalnego. Sprawdź, jak zrobić łapacz snów, którym udekorujesz swój dom i zachwycisz gości oraz domowników.

Łapacz snów – ozdoba i amulet w jednym

Łapacze snów zdobyły popularność już jakiś czas temu. Można znaleźć je zarówno w wersji ozdób ściennych i breloczków, jak i w formie nadruków na ubraniach. Choć znane są one głównie jako piękne, boho dekoracje wnętrz i odzieży, to mają także inne właściwości. Pierwotnie uznawane były za amulety wśród niektórych plemion Ameryki Północnej, które miały za zadanie „wyłapywać” złe sny i nocne koszmary. Obecnie bardziej znane są jako ozdoby i pamiątki, przywiezione na przykład z wakacji, przypominające o dobrych chwilach lub przynoszące szczęście. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby uznawać je za obie te rzeczy – ciekawy element wystroju i szczęśliwy amulet, odpędzający nocne mary.

Jak zrobić łapacz snów – krok po korku

Prawdą jest, że łapacz snów znajdziesz teraz w większości sklepów z dekoracjami, zarówno online, jak i stacjonarnie, a także tych z pamiątkami, zwłaszcza za granicą, ale nie tylko! Każdy jednak może go kupić, a ich produkcja jest masowa, co odbiera im uroku i wyjątkowego charakteru. Aby posiadać bardziej oryginalny produkt, możesz pobawić się w samodzielne wykonanie łapacza snów. Jak zrobić tę ozdobę? Nic prostszego! Potrzebujesz: obręczy w kształcie koła, sznurka, różnych dodatków i mniejszych ozdób, wedle uznania, nożyczek oraz kleju.

Makrama – podstawa dla twojego łapacza snów

Na początek jest coś, co musisz wiedzieć przed zapoznaniem się z instrukcją, jak zrobić łapacz snów. Makrama, czyli wywodząca się ze starożytności metoda wiązania sznurków, dzięki której można tworzyć różne ozdoby, stanowić będzie podstawę twojej pracy. Sztuka ta może wydawać się skomplikowana, jednak w przypadku łapacza snów polega ona głównie na owijaniu włóczki wokół okrągłej obręczy oraz ewentualnym zabezpieczeniu jej klejem – tradycyjnie nie powinno się go używać, ale możesz zrobić to, jeśli nie masz pewności co do wytrzymałości splotu.

Dekorowanie i ostatnie szlify

Gdy uda ci się wykonać najważniejszą część, polegającą na zawiązaniu sznurków na obręczy na kształt łapacza snów, przychodzi czas na kolejny etap. Jest nim dekorowanie powstałej ozdoby za pomocą dodatków, takich jak piórka, koraliki czy pompony. Możesz dać ponieść się wodzy fantazji lub zainspirować się zdjęciami w internecie. W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych drobnych akcesoriów, którymi urozmaicisz wygląd swojego łapacza snów.

Mamy nadzieję, że teraz gdy już wiesz, jak zrobić łapacz snów ze sznurka, nie będziesz zwlekać i zabierzesz się do pracy. Z pewnością ucieszy cię nie tylko jej efekt, ale także sam proces, który jest łatwy, prosty i przyjemny!